Gabinet - oświetlenie dekoracyjne 

Miejsce pracy nie musi być nudne!

biuro

OswLED_Gabinet08G_9768Czy nasza zawodowa przestrzeń, miejsce codziennej pracy oprócz swojej funkcjonalności może być przytulne

Oczywiście, że tak!

Właśnie z takiego założenia wyszli inwestorzy tego pomieszczenia biurowego i przy pomocy dekoratora wnętrz stworzyli przyjazne wnętrze. Odpowiednia dekoracja, fototapety i dodatkowe bambusowe akcenty spowodowały, że zwykła przestrzeń biurowa zmieniła się w pełne klimatu stanowisko pracy. Mamy tutaj do czynienia ze zręcznym połączeniem barw, przez co każdy element wyposażenia łączy się kolorystycznie z następnym. Barwy integruje ich pastelowy klimat.

 

Przedstawione powyżej fotografie wymownie ilustrują, że to "oczy kupują światło". Trzy różne zdjęcia prezentują trzy odmienne klimaty pomieszczania. Wyraźnie widać jak prosta linia oświetlenia LED schowana w specjalnie przygotowanej wnęce nadaje wnętrzu charakter. Potwierdza to starą prawdę, że przy oświetleniu dekoracyjnym nie powinniśmy widzieć źródeł światła a jedynie ich efekty.

Warto w tym momencie przypomnieć wszystkim niezdecydowanym, że współcześnie oświetlenie LED zarówno w zasadniczym oświetleniu sufitowym jak i w użytkowo-dekoracyjnym podświetlaniu wszelkich wnęk ściennych i garderobianych jest najlepszym źródłem światła. Nasze silne diody w połączeniu z całą gamą różnorodnych profili aluminiowych (patrz nasz sklep -> profile aluminiowe) pozwalają na wyczarowanie prawie dowolnej lampy LED. Bogactwo ich zastosowań zaskakuje nawet nas wykonujących takie instalacje na bieżąco. A gdy łączymy nasze możliwości z kreatywnością dekoratorów-eksperymentatorów to efekty zniewalają. Kod: UI-001

Showroom - oświetlenie LED, Katowice

 

W tej realizacji wsparliśmy firmę, oferującą klientom usługi w zakresie projektanctwa i wykonania wnętrz. Nic dziwnego, iż postawiono tutaj na oświetlenie LED będące jeszcze nowością na rynku oświetleniowym. Wielu odwiedzających nie ma na ten temat zbyt wielkiego pojęcia, wobec tego możliwość zaprezentowania możliwości na miejscu staje się mocno istotne.

Pod naszą kuratelę poszło biurko, będące jednym z głównych elementów pomieszczenia oraz wnęki ścienne, wspaniale ożywiające pomieszczenie i dodając mu nowoczesności. Wykorzystane światło białe, neutralne znakomicie sprawdza się w zastosowaniu biurowym. W obu miejscach zastosowano stosunkowo nieskomplikowane obwody bazujące na listwach LED naszej produkcji, dając trwałość kompletu na poziomie kilkunastu lat i bardzo akceptowalnej ceny 🙂

 

Biuro - oświetlenie sufitu, Katowice

 

Oprócz walorów czysto wizualnych oświetlenie LED, także w biurze może spełniać funkcję czysto użytkową. Niejednokrotnie już wykonywaliśmy systemy oświetlenia sufitowego, oparte o wiele modeli profili aluminiowych z naszej oferty (dla każdego coś wg. gustu bądź wizji projektanta) i listwy LED. Na poniższych zdjęciach widać podział oświetlenia na dwie oddzielne sekcje, w założeniu dla dodatkowego zmniejszenia poboru mocy (już i tak niemal symbolicznego) lub wykorzystania oświetlenia jako światło dyżurne. Zastosowane listwy świecą z barwą białą, neutralną - najpopularniejszą wśród aktualnej mody biurowej.

GERDA Broker - Katowice

 

Ta inwestycja idealnie pokazuje w jaki sposób można połączyć walory wizualne z praktycznością oświetlenia. W prosty i niedrogi sposób uzyskaliśmy niepowtarzalny efekt, świetnie grający z estetyką całego biura. Uwagę musieliśmy zwrócić także na normy oświetlenia, mówiące o ilości światła w miejscu pracy.

Całość oparta o lubianą przez nas linię profili montażowych oraz wpuszczanych, dzięki którym czas realizacji spada niemal do zera 🙂

 

 

Gabinet lekarski - Gliwice

 

W tym miejscu nasza instalacja była dość prosta. Uderzyliśmy w dwa miejsca - pierwsze w gabinecie lekarskim - prosty obwód podszafkowy, mający poprawić komfort korzystania z oprzyrządowania medycznego oraz drugi - zdecydowanie bardziej dekoracyjny - wymieniliśmy oświetlenie LED bazujące na taśmach, które najlepsze czasy miały już za sobą zastępując je lepiej dopasowanymi do realiów otoczenia. 

Biuro - współgra z cegłami - Katowice

 

Cegła jest świetnym "nośnikiem" światła. Ze względu na jej specyfikę - zastosowanie oświetlenia LED potrafi dać przyjemny dla oka kontrast między klasyką budownictwa a jej nowoczesną odsłoną.

Ponadto, przy odpowiednim zastosowaniu profili z soczewkami oraz silnych listew LED można w prosty sposób ożywiać całe ściany, nadając im dodatkowej głębi i czaru.

Galeria sztuki - oświetlenie sufitowe - Katowice

 

W przypadku tej inwestycji było ciekawie. Ustalono, że oprócz oświetlenia punktowego (dla rzutu światła obrazom na ścianach) montowanego na szynach zasilających - znajdzie się na miejscu także oświetlenie sufitowe, dla ogólnego rozświetlenia pomieszczenia.

Wyzwanie polegało na przemyślanym i dokładnym wpasowaniu się w koncept pomieszczenia, będący połączeniem stylu nowoczesnego z industrialnym. Wymagało to przeciągnięcia przewodów z miejsca instalacji zasilaczy do lamp w sposób widoczny, korzystając z specjalnie zamówionych przewodów w czerwonym oplocie. Efekt końcowy wyszedł świetnie a inwestor z całości kompletu był bardzo zadowolony 🙂

 

Oświetlenie LED RGB w biurze - Wilno

 

Jedna z naszych najstarszych realizacji. Dobrze pokazuje w jaki sposób można zgrać światło z starym stylem architektury i cegłą jednocześnie dodając atrakcyjności poprzez instalacje oświetlenia RGB (wielokolorowego). Całość sterowana jest automatycznie bądź ręcznie za pośrednictwem pilota IR. 

Komplet systemu oświetlenia nadaje miejscu uroku i charakteru, jednocześnie ilość światła jest na tyle duża, że dodatkowe oświetlenie sufitowe dla bezpiecznego przemieszczania się po pokojach wydaje się zbędne.

 


 
Uwaga tylko TERAZ ! Jeżeli mają Państwo kąt, wnękę, miejsce czy pomieszczenie gdzie nasze oświetlenie może nadać im zmysłowy wymiar, to prosimy o przysłanie szkicu lub cyfrowych fotografii a my je przeanalizujemy i BEZPŁATNIE w formie kosztorysu odeślemy Państwu nasze propozycje.