Oświetlenie elewacyjne budynków

Czy mury mogą być ciekawe?

iluminacja

                                        Oświetlenie led elewacji 

TWINPIGS - ŻORY

Kto z Państwa w dzieciństwie nie marzył o domku na drzewie lub nie zachwycał się filmami z bajecznymi iluminacjami świątecznymi? Wszyscy? No, nie przesadzajmy!

Miasteczko Twinpigs - Żory

Gdy jednak w dorosłym życiu nadarza się okazja spełnić takie zamówienie to wkraczamy w strefę czystej przyjemności z możliwości połączenia marzeń z pracą.

Miasteczko Twinpigs w Żorach było dla nas takim powrotem do dzieciństwa.

W końcówce 2014 roku to właśnie nasza firma została wybrana na konsultanta projektu, dostawcę oświetlenia LED  oraz pełniliśmy rolę instruktora nad zespołem montażowym realizującym iluminację dla „świetlnego miasteczka”. Tydzień wytężonej pracy, prawie 3 kilometry węża świetlnego, oczywiście w energooszczędnej wersji LED, wystarczyło aby wizję gospodarzy zamienić w rzeczywistość. Podchodząc technicznie to diody w formie węża, aby działały przez lata zgodnie z deklaracją producenta, wymagają szczególnej troski podczas montażu. Zaś zastosowanie odpowiednich elementów montażowych i trwałych, uszczelnionych połączeń są niezbędnymi składnikami aby cała instalacja nie była jednosezonową przygodą. O te szczegóły szczególnie zadbano podczas realizacji elewacyjnego i iluminacyjnego oświetlenia LED.

 A

Nasze zdjęcia przybliżają uzyskany efekt, lecz nie oddają przeżyć młodych gości, którzy biegając po ulicach Miasteczka Twinpigs odkrywają go na nowo … a jak niesie wieść to jeszcze nie koniec świetlnych innowacji.

Kod: PE-002

Nowe życie starej cegły - oświetlenie kamiennicy

Jakiś czas temu mieliśmy przyjemność współpracować przy renowacji i gruntownym remoncie kamiennicy w Katowicach. Zmiany objęły kompletną renowację warstw zewnętrznych budynku jak i solidne przekształcenie wnętrza poprzez przebudowę klatki schodowej, renowację ścian, unowocześnianie całokształtu.

IMG_6916A_G

Jednym z naszych zadań było oświetlenie ciągów komunikacyjnych (użytkowo) oraz rozświetlenie wnęk sufitowych (dekoracyjnie). O tym przeczytać możecie Państwo pod adresem -> KLIK

Drugą częścią prac było oświetlenie zewnętrznej fasady budynku, poprzez umiejscowienie we wnękach okiennych zewnętrznych, autorskich lamp LED - oraz - najwyższego, oszklonego piętra budynku poprzez rozstawienie lamp wyposażonych w diody RGB. Całość z pewnością zaczęła przyciągać uwagę wieczorowymi porami, zarówno przechodniów jak i potencjalnych najemców.

 

 

Oświetlenie elewacyjne - lampy punktowe RGB

Zaprezentowane tutaj oświetlenie LED w wersji RGB było naszym pierwszym podświetleniem budynku, w jakim na życzenie inwestora, braliśmy udział wspierając lokalnego wykonawcę.

Główną istotą projektu było aby wykorzystując zastane oprawy elewacyjne, zamienić działające w nich 300W metalohalogenki na energooszczędne światło LED o mocy 27W każda. Inwestor pragnął także odejść od światła białego na rzecz alternatywnego oświetlenia LED w wersji RGB ze swobodną zmianą barw.

Modernizacja ta miała miejsce w Katowicach w 2007 roku i oparta została na modułach LED RGB firmy Powerled - jednej z prekursorów wprowadzania diodowych źródeł światła na polski rynek. Zostosowane rozwiązanie zostało także wyposażone w odpowiednie sterowanie pozwalające na swobodne programowanie m.in. barwy i intensywności światła LED, czasu zmian oraz pory działania i to wszystko w oparciu o zastaną na budynku 3-żyłową instalację elektryczną.

Elewacja03G_3261Elewacja01G_3254Elewacja02G_3260

Dobry pomysł, właściwy projekt i odpowiednie wykonanie oświetlenia elewacyjnego pozwoliły zrealizować wizję inwestora, czyli zamienić kosztowne w eksploatacji stare białe światło na dekoracyjne, różnokolorowe i energooszczędne oświetlenie LED RGB.


 Kod: PE-001