Onyks i led - niepowtarzalny wystrój wnętrza

Ciężki jak skała, którą łatwo jednak ruszyć światłem

onyx

Oferowane przez nas listwy i moduły LED to źródła światła o bardzo wysokiej trwałości. Zauważyła to współpracująca z nami firma oferująca niezwykłe rozwiązanie na wyjątkowy design pomieszczenia. Tam gdzie tanie, chińskie LED'y się nie nadają - tam uderzamy my. W połączeniu z światłem kamień ożywa, co wieczorową porą daje niesamowity efekt jednocześnie rozświetlając całe, towarzyszące Onyksowi grono wyposażenia pokoju czy kuchni pozwalając na swobodne przemieszczanie się bez użycia głównych lamp.

 

Gabinet masażu & SPA

SAM_6396GKamień, oświetlony LED'ami w gabinecie masażu zdaje się pasować idealnie. Barwa światła - oscylująca w granicach ciepłego pomarańczu nadaje klimatu, rozświetlając pomieszczenie w stylowy sposób. Oświetlenie spełnia nam jednocześnie dwie funkcje - czysto dekoracyjną, co zdecydowanie widać na zdjęciach - a także - użytkową. Oświetlenie to, mimo że nie powala wartością strumienia światła to jako źródło podstawowe, używane z powodzeniem jako jedyne wystarcza do sprawnego, bezpiecznego i przyjemnego korzystania z gabinetu.

Sam onyks korzysta tutaj z dwóch źródeł światła. Pierwszym jest nasze naturalne słońce - w słoneczny dzień działa jak półprzeźroczyste okno - wpuszczając odpowiednio dużo światła do wewnątrz. Wieczorami, lub przy gorszej pogodzie zadanie dzielnie przejmują diody.

 

Cały układ oświetlenia oparty jest o dwa, przeciwległe "portale" oraz motyw dodatkowy, umieszczony nad lustrem kinkiecik, tu dla lepszego doświetlenia użytkownika już ze wsparciem dodatkowych halogeników, w przypadku dekoracji sprawdza się jednak znakomicie dopełniając całość.

 

Kuchnia - Czechowice-Dziedzice

Kamienie używane jako "nośnik" światła mają jedną wspólną cechę, niezależną od jego typu - jako, że płodzi je natura - wzory malowane w ich wnętrzu są bardzo nieprzewidywalne. Czasem efekt końcowy pozostaje ukryty, aż do momentu rozświetlenia przez diody LED, a po momencie włączenia obwodu...

W tym przypadku nasza współpraca z inwestorem opierała się na oświetleniu kuchni i schodów. Pozostając w temacie onyksu - wsparliśmy płynące z niego światło dodatkowym obwodem - rozświetloną wnęką sufitową, dodającą nieco lumenów do całości kompletu.

Całość stanowi funkcjonalny komplet, wystarczający w przypadku zwyczajnego użytkowania pomieszczenia, na wszelki wypadek inwestor zdecydował się jednak na montaż dodatkowych halogenów umieszczonych bezpośrednio nad blatem stołu kuchennego - z takim wyborem zdecydowanie się zgadzamy, światła nigdy dosyć!

klimatyczny kominek i toaleta - żywiec

W tym przypadku inwestor wybrał oświetlenie kamieniem w dwóch miejscach. Popularny onyks spoczął jako otok dla kominka w salonie, wpasowując się barwą światła do języków ognia kominka. W tym przypadku można by mieć trochę obaw odnośnie trwałości źródeł światła, pracują one w podwyższonej temperaturze - używane jednak przez nas listwy LED samodzielnie kontrolują temperaturę pracy diod, co pozwala na ich swobodne użycie także tutaj. W tym miejscu możemy także zaprezentować zdjęcie przed i po montażu kamienia, odsłaniając nieco tajemnicy montażu listew i ich osadzenia na ścianie.

Nowym doświadczeniem dla nas było użycie agatu - mniej popularnego wśród naszych realizacji kamienia. Zupełnie inna barwa, co także wpłynęło na miejsce jego instalacji. "Chłodniejszy" wygląd wpasował się dobrze w design toalety, gdzie zakrył instalację. Pomieszczenie to doświetlone jest przez nas dodatkowo trzema wnękami - sufitową - doświetlającą powierzchnię na całej długości oraz dwoma ściennymi, niebanalnie schowanymi w ścianie. Całość komponuje się spójnie i atrakcyjnie dla oka użytkownika dając do dyspozycji wystarczającą do normalnego użytkowania ilość światła.

Dzięki uprzejmości inwestora mieliśmy okazję na ponowną wizytę w miejscu montażu, już po zakończeniu wszelkich prac wykończeniowych w pomieszczeniu zaopatrzonym w nasze oświetlenie LED. Finalny efekt? Zdjęcie jak do katalogu 🙂

 

Kuchnia i przedpokój - Cieszyn

Połączenie kamienia i oświetlenia LED pasuje niemal wszędzie, do każdego pomieszczenia jak i niemal każdego stylu wykończenia. Zapraszamy do kontaktu, efekt końcowy będzie cieszyć oko przez wiele lat!