Oświetlenie LED w kuchni

Dobre doświetlenie blatów oraz dekoracja światłem RGB daje efekt!

kuchnia1440x500

Kuchnia - oświetlenie blatów oraz dekoracja

GEwa1_7865xPrzedstawiona tutaj instalacja jest udaną propozycją połączenia oświetlenia użnia profili LED w dużym oddaleniu od ściany. Podwieszone pod szafkami (wręcz na ich krawędzi) nie oślepiają naszych oczu a doskonale oświetlają cały blat wraz z przestrzenią roboczą. I właśnie ten sposób montażu przesądza o ich atrakcyjności

Z kolei do części dekoracyjnej zaliczamy podświetlenie dolnych szafek kuchennych światłem diodowym RGB pozwalającym na swobodną zmianę barw. W instalacji tej inwestor za pomocą pilota ma całkowitą swobodę regulowania tego światła poprzez: włącz, wyłącz, regulację barwy i intensywności, sposobów zmiany kolorów i ich szybkości, wybór barw pastelowych itp. Wszędzie tam gdzie kuchnia nie jest zamkniętym, oddzielnym pomieszczeniem lecz stanowi integralną część salonu rozwiązanie to cieszy się coraz większym powodzeniem.

W realizacji tej nad blatami o długości 160cm zostały użyte silne moduły diodowe LISTWA/WHITE-WW w kolorze białym ciepłym zabudowane w aluminiowych profilach.  Z kolei pod szafkami, także w aluminiowych profilach, zostały zamontowane LISTWY/RGB-L8, które przy niewielkim poborze prądu oraz z pomocą sterownika i pilota uniwersalnego pozwalają na swobodne i kolorystyczne aranżacje świetlne.

Kod: DK-001

Kuchnia - oświetlenie blatów

W oświetleniu użytkowym prym wiodą podświetlenia wszelkiego rodzaju ciemnych powierzchni. Najlepszym przykładem jest demonstrowane tutaj doświetlenie blatów kuchennych, które po wstępnym okresie eksploatacji okazały się zbyt ciemne. Warto zaznaczyć, że siła światła, sposób,  i kształt zastosowanych do podświetlenia profili zadecydował o jego atrakcyjności i dyskretnym charakterze.

Prezentowane na fotografiach bardzo silne, białe światło diodowe o ciepłej temperaturze barwowej, ma łączną długość 2 metrów bieżących. Zastosowane tutaj zostały listwy diodowe LC10/30WW, schowane w aluminiowych profilach. Całość jest zasilona bezpiecznym napięciem 24V i zużywa tylko 10 W energii elektrycznej.

 Kod: DK-002 

Oświetlenie kuchni - podświetlenie kuchennej "wyspy"

OswLED-Kuchnia11G_0906Dominująca biel wykończonej kuchni zachęciła inwestorów do wprowadzenia dyskretnego podświetlenia RGB w centralnej części kuchni. Taśmy LED RGB zamontowane w cokole wokół wyspy wydobyły z niej ciekawy akcent kolorystyczny (szczególnie ciekawy wieczorem i w nocy). Dzięki montażowi tych taśm RGB, wyspa znajdująca się w samym środku kuchni stała się sercem pomieszczenia i „ożywia” całe wnętrze.

Ponadto, biel kafli podłogowych z połyskiem odbija i zabarwia podłogę tym światłem a przez to ociepla całe otoczenie. Oświetlenie kuchni w tym zakresie jest sterowane za pomocą wygodnego pilota na podczerwień. Możemy przez to wpływać na kolorystykę kuchni i dopasowywać ją do rodzaju potraw jakie w danej chwili ją opuszczają 🙂

  Kod: DK-003

Oświetlenie kuchni - blaty cz.II

Kuchnia - zestaw ekonomiczny

Bez względu na wystrój kuchni, kolorystykę szafek i blatów dodatkowa ilość światła dobrana odcieniem barwowym do otoczenia, zawsze podnosi walory użytkowe.

W tym przypadku zastosowano biały, ciepły kolor, który najlepiej współgra z kolorem szafek. Podświetlenie składa się z jednego 140 cm odcinka modułów zabudowanych w klasycznym profilu aluminiowym. Cała instalacja doświetla blat kuchenny przy użyciu energii elektrycznej nie przekraczającej 8 W.

 Kod: DK-004 

Uwaga tylko TERAZ ! Jeżeli mają Państwo kąt, wnękę, miejsce czy pomieszczenie gdzie nasze oświetlenie może nadać im zmysłowy wymiar, to prosimy o przysłanie szkicu lub cyfrowych fotografii a my je przeanalizujemy i BEZPŁATNIE w formie kosztorysu odeślemy Państwu nasze propozycje.