Restauracja - nastrój poprzez RGB

światło RGB idealnie dopasowane do okazji

restauracja

Restauracja "Astra" - Dąbrowa Górnicza

Mówiąc o tym miejscu jako tylko o restauracji jOswLED-SalaBalowa-G19est delikatnie krzywdzącym. Oprócz typowej dla obiektu gastronomicznego funkcji mamy tu warty uwagi wyróżnik - salę balową, zdolną pomieścić weselnych gości czy podołać wyzwaniu organizacji pierwszej komunii. Inwestor zdecydował się na odświeżenie wnętrza
obiektu, odpowiednio wcześniej kontaktując się z nami w sprawie doboru systemu oświetlenia. Zadziałanie z wyprzedzeniem pozwoliło na zaproponowanie naszej wizji wykorzystania układu pomieszczenia, zanim jeszcze na dobre zaczęto prace remontowe. Dzięki czemu mieliśmy niemal nieograniczone pole do popisu, pozwalając maksymalnie zoptymalizować koszty oświetlenia do efektu i możliwie niskiego czasu montażu.

Po rozmOswLED-SalaBalowa-G06owach i ustaleniach inwestor zdecydował się na oświetlenie RGB, mające spełniać dwojaką funkcję - typowego oświetlenia, chociaż tu trzeba zaznaczyć że raczej pomocniczego, dopełniającego klasyczne oświetlenie główne, oraz dekoracji - gdzie kolory czy animacje zmiany barw mogłyby posłużyć jako atrakcyjne urozmaicenie odbywającego się w sali wydarzenia.

Skupiliśmy się na podświetleniu centralnie położonej części sufitu, gdzie zastosowano technikę obniżanego sufitu na płytach gipsowo-kartonowych. Efektem jest oświetlenie pozwalające wyeksponować tańczące na parkiecie pary, dostosowując jednocześnie barwę do gatunku muzyki czy panującego nastroju a także zaserwować animację świetlną dodającą tańcom jeszcze większej dynamiki i niepowtarzalności.

OswLED-SalaBalowa-P99

Oprócz tego, postanowiliśmy wykorzystać okoliczne filary, które po otrzymaniu przysufitowego oświetlenia krawędzi z nudnych bloków stały się świetnym kompozycyjnym dopełnieniem centralnego sufitu, rozbudowując także możliwości animacji światłem.

DodatkowoOswLED-SalaBalowa-G17, korzystając z faktu, że w trakcie trwania imprez najdłuższy ciąg okien będzie często zasłaniany firanami lub zasłonami - skorzystaliśmy także i z tej możliwości. Dodając liniowe źródło światła, schowane przy karniszach od wewnętrznej strony otrzymujemy niebanalnie wyglądającą kurtynę świetlną, również w dowolnym kolorze.

Całość spięta jest w formie jednej, spójnej szafy sterująco-zasilającej. System oświetlenia pracuje w oparciu o sterowniki DMX naszej produkcji, a dołączony transmiter oraz oprogramowanie pozwala na dowolną animację światłem, dopasowanie kolorów i zachowania do lecącej muzyki oraz manualne ustawienie barw i mocy światła do odpowiedniej sytuacji i nastroju, co w całości składa się na niezapomnianą wizytę w restauracji "Astra"

OswLED-SalaBalowa-G05

 

Kod: UR-003

Restauracja - oświetlenie do restauracji

 

Restauracja "Brick" - Tarnowskie Góry 

OswLED-Restauracja11G_1761Poziom +1 to restauracja o niepowtarzalnym klimacie gdzie drewno spotyka się z cegłą, metalem i szkłem. Dodatkowym akcentem jest tutaj nasze oświetlenie LED RGB umieszczone za oparciami sof. Takie umiejscowienie taśm LED pozwoliło na podkreślenie faktury ściany wykonanej z prawdziwej cegły. Normalne wnętrze w ciągu dnia, wieczorem staje się kolorystyczną ucztą dla oka. Na tym piętrze inwestor zdecydował się na używanie barw jednolitych dla całego poziomu. Zastosowany rodzaj sterowania DMX daje mu taką możliwość i bardzo ułatwia obsługę oświetlenia LED przy tak dużym pomieszczeniu.

Poziom 0 to kawiarnia. Tutaj ludzie pojawiają się najwcześniej, bo już od 9 rano znajdziemy kogoś spragnionego porannej kawy. Jednak niezależnie od pory dnia wejście kawiarni wita tak samo każdego kto odwiedzi „Brick”. Dwa linie LED RGB przy podłodze prowadzą gości pomiędzy lożami prosto do baru, gdzie na szklanych, kolorowo rozświetlonych półkach stają najróżniejsze trunki. W centralnym miejscu tego poziomu, dobrze współgra z otoczeniem krajobrazowy motyw umieszczony na całej ścianie i podświetlony wyważonym, białym światłem. Także tutaj, tak samo jak w restauracji na piętrze, wieczorem kiedy zajdzie słońce pojawia się dodatkowy efekt oświetlenia LED ceglanych ścian. Sterowanie kawiarni również odbywa się statycznie za pomocą pilota na podczerwień. Wystarczy nacisnąć jeden przycisk aby w sekundzie barwa światła zmieniła klimat całego wnętrza dostosowując go nastrojem do charakteru aktualnej imprezy.

Poziom -1 to strefa klubowa, której kolorowe serce zaczyna bić po zmroku. Już same schody opisane przez nas w zakładce „Oferta->Dom->Schody->DC-003” są tego przykładem. Tutaj jak na dwóch poprzednich piętrach lampy LED komunikują się ze sobą za pomocą standardu DMX, jednak samo sterowanie jest odmienne. Ani w restauracji ani w kawiarni nie ma potrzeby stosowania tak dynamicznego oświetlenia LED jak w dyskotece. W strefie klubowej to DJ decyduje jakie kolory, kiedy i w którym pomieszczeniu maja się pojawić.

Cała instalacja tego poziomu podpięta jest do konsolki sterującej dającej możliwość dynamicznego sterowania barwami. Bez przeszkód, można ją także podpiąć wprost do sprzętu DJ-a, komputera, czy sterować światłem np. w rytm muzyki. Niepowtarzalna atmosfera tego miejsca jest widoczna na pierwszy rzut oka ponieważ tutaj oświetlenie LED RGB jest podstawowym dostępnym źródłem światła. Styl retro oraz doskonale umieszczone oświetlenie z możliwością odpowiedniego dobrania kolorów tworzą nierozerwalną całość wnosząc przy tym unikalny klimat.

Pełnowymiarowe fotografie znajdują się w galerii "wnętrza użytkowe"

Kod: UR-001

Uwaga tylko TERAZ ! Jeżeli mają Państwo kąt, wnękę, miejsce czy pomieszczenie gdzie nasze oświetlenie może nadać im zmysłowy wymiar, to prosimy o przysłanie szkicu lub cyfrowych fotografii a my je przeanalizujemy i BEZPŁATNIE w formie kosztorysu odeślemy Państwu nasze propozycje.