Salon - Dekoracja i funkcjonalność

Z diodami na codzień - estetyka i oszczędność

Salon - rzut ogólny

Oszczędności w opłatach za energię elektryczną, Salon - oświetlenie sufitujakie wynikają z wykorzystania diodowych  źródeł światła, są obok walorów dekoracyjnych podstawowym atutem w ich stosowaniu. Przedstawiona tutaj realizacja łączy te cechy, a z uwagi na fakt, że już na etapie wykańczania salonu przewidziano ten rodzaj oświetlenia dlatego całość robi tak dobre wrażenie.

Na obwodzie salonu, w technice obniżonego sufitu, wzdłuż wszystkich jego ścian powstał klasyczny uskok, gzyms. W jego dolnej części przyklejono listwę dekoracyjną, która skutecznie zasłoniła białe listwy diodowe.

Z kolei właściwy montaż elektryczny tej instalacji i dobór optymalnych listew pozwolił na przekształcenie typowego światła dekoracyjnego na wpełni akceptowalne światło użytkowe. Niewątpliwym atutem tego rozwiązania jest niski pobór mocy TYLKO 98 Wat co w połączeniu z dyskretnością naszych listew diodowych daje w całości satysfakcjonujący efekt.

Kod: DS-001

Oświetlenie RGB - sypialniane barwy  

Przykład ten jest klasycznym połączeniem diodowej barwy białej ze zmiennokolorowym oświetleniem RGB zastosowanym w jednym pomieszczeniu. W tej realizacji wybór padł na sypialnę. I nie była to kwestia przypadku, lecz świadoma decyzja rodziców małego dziecka, któremu w ten sposób dostarczono dodatkowych wrażeń wzrokowych. Jak zwykle o intensywności światła i bieżącej kolorystyce sypialni decyduje użytkownik pilota IR. W ten prosty sposób steruję on poprzez sterownik pracą wysokowydajnych listew RGB L8-RGB-IS zamontowanych pionowo i schowanych za "gzymsikiem" ściennym.

Oświetlenie RGB dobrze współgra z częścią podświetlonej na biało półki szklanej. Takie rozwiązanie pozwoliło tej półce pełnić podwójną rolę parapetu oraz dyskretnej lampy diodowej o mocy 9W opartej o energooszczędne listwy serii LCWW18.

Podany na wstępie tego przykładu, pobor mocy w przedziale 9 - 21 W dotyczy łącznego zużycia energii elektrycznej prezentowanej półki wraz oświetleniem RGB. Ta różnorodność zależy od tego czy oświecona została tylko biała półka, czy wraz z nią świeci pełną mocą dekoracja RGB.

 

Kod: DS-002

Oświetlenie sufitowe - salon. Sosnowiec

Listwy LED umieszczone pod takim kątem świecenia, że linia intensywnego światła odbitego na ścianie tworzy z podwieszonym sufitem spójną całość.

Akcentujemy ten element, gdyż częsta nieświadomość innych montażystów psuje zamierzony efekt dekoratorów oświetlenia sufitowego. W tym oświetleniu LED zastosowano dodatkowy sterownik PWM – ściemniacz oświetlenia LED – który za pomocą pilota pozwala uzyskać i zapamiętać dowolne natężenie światła.

Wysoka sprawność energetyczna tego oświetlenia LED powoduje, że całe oświetlenie sufitowe o długości 15 metrów zużywa tylko do 58Watów.

Kod: DS-003

Oświetlenie LED nad kominkiem. Katowice              

Ta instalacja jest najlepszym przykładem jak minimalnym kosztem można udekorować salon bogactwem barw. Sposób instalacji był prosty: na szczycie owalnej, kominkowej fasady, ok. 35 cm od sufitu umieszczonych zostało 5 połówek listew L4-RGB-IS. Przy pomocy pilota oraz małego sterownika Mini-PCB mamy możliwość regulowania intensywnością i bogactwem kolorów jak również sposobem i szybkością ich zmian. W najbliższym czasie ta prezentacja zmieni swoją postać.

Różnorodność barw nie tylko upiększa kominek, lecz także w znaczącym stopniu buduje klimat całego salonu.

  Kod: DS-004

 

Salon - oświetlenie podwieszonego sufitu

We współcześnie podświetlanych salonach bardzo częstym motywem jest oświetlenie konturowe podwieszanych sufitów. Światło, które w ten sposób rozświetla sufit nadaje pomieszczeniu plastyczny i niestandardowy wymiar. Dodatkowo, jeżeli to oświetlenie pozwala na swobodną zmianę kolorów, to wyraźnie wzrasta atrakcyjność takich pomieszczeń. 

 

W tym przypadku owalny kształt podświetlonego sufitu ma całe 7 metrów długości. W naszej instalacji tradycyjnie już zastosowano listwy diodowe L8-RGB-IS, które w połączeniu ze sterownikiem Mini-PCB oraz pilotem IR uniwersalnym pozwalają na kompletną regulację intensywności i różnorodności wszystkich kolorów.

Oświetlenie diodowymi modułami  RGB okazało się dla inwestorów trafioną decyzją. Ich pierwotnym pomysłem było wypełnić szczelinę sufitową wężem świetlnym, jednakże ilość światła jaką z niego uzyskali nie spełniła pokładanych nadziei. Mała próba z naszymi modułami pozwoliła na jednoznaczną decyzję ich zastosowania w roli oświetlenia zasadniczego.

 Kod: DS-005

Salon - oświetlenie alternatywne.  Jaworzno

W tym przypadku mamy do czynienia z klasycznym przykładem alternatywnego - bo zastępującego lampy - oświetlenia salonu. Efekt ten został uzyskany dzięki montażowi diodowych listew RGB L8-RGB-IS na odcinku 5,5 metra. Inwestor już na etapie remontu uwzględnił ten rodzaj oświetlenia dekoracyjnego, który po instalacji okazał się jego oświetleniem zasadniczym. Podobnie jak w powyższym przypadku przy pomocy pilota IR uniwersalnego oraz sterownika Mini-PCB mamy swobodną możliwość ustawiania natężenia światła, kolorów i sposobu ich zmian. Podany przedział zużycia energii elektrycznej dotyczy zawsze pełnej mocy, a różnica wynika z wybranego koloru

Z płyt kartonowo-gipsowych wykonano wewnętrzną ściankę w oddaleniu ok. 15 cm od ściany zasadniczej. Pozwoliło to schować a jednocześnie wyeksponować świecące moduły LED. 

 

Prezentowane zdjęcia mają za zadanie eksponować kolorystykę i bogactwo barw. Nie oddają zatem rzetelnie poziomu doświetlenia salonu. Pragniemy zatem przekazać odczucia użytkowników, iż ilość uzyskanego światła nie sprzyja czytaniu, lecz doskonale nadaje się na codzienne użycie.

  Kod: DS-006

 

 

Salon - oświetlenie LED - Neowitraż

Pragniemy w tym miejscu zaintrygować Państwa jak ciekawym i atrakcyjnym dla salonowych wnętrz może być połączenie oświetlenia LED z neowitrażem.

LED-Neowitraz-01 G LED-Neowitraz-02-G LED-Neowitraz-03-G

Więcej informacji o tych aranżacjach wyczytają Państwo tutaj >>>

Kod: DS-007

Pozostałe realizacje

Widoczne w tej karcie realizacje to jedynie wycinek najciekawszych, lub najbogaciej opatrzonych w zdjęcia z naszego portfolio. Zapraszamy do przejrzenia galerii rozwiązań dedykowanych salonom, tam znajdziecie Państwo jeszcze więcej inspiracji!

KLIK!