oświetlenie led

salon kuchnia pokój inne

potęga światła i ja

salon, kuchnia, pokój – szczegóły

Oszczędności w opłatach za energię elektryczną, Salon – oświetlenie sufitu jakie wynikają z wykorzystania diodowych źródeł światła, są obok walorów dekoracyjnych podstawowym atutem w ich stosowaniu. Przedstawiona tutaj realizacja łączy te cechy, a z uwagi na fakt, że już na etapie wykańczania salonu przewidziano ten rodzaj oświetlenia dlatego całość robi tak dobre wrażenie. Na obwodzie salonu, w technice obniżonego sufitu, wzdłuż wszystkich jego ścian powstał klasyczny uskok, gzyms. W jego dolnej części przyklejono listwę dekoracyjną, która skutecznie zasłoniła białe listwy diodowe. Z kolei właściwy montaż elektryczny tej instalacji i dobór optymalnych listew pozwolił na przekształcenie typowego światła dekoracyjnego na w pełni akceptowalne światło użytkowe. Niewątpliwym atutem tego rozwiązania jest niski pobór mocy TYLKO 98 Wat co w połączeniu z dyskretnością naszych listew diodowych daje w całości satysfakcjonujący efekt.

SALON - DEKORACJA I FUNKCJONALNOŚĆ

            Z DIODAMI NA CO DZIEŃ – ESTETYKA I OSZCZĘDNOŚĆ

Oszczędności w opłatach za energię elektryczną, Salon – oświetlenie sufitu jakie wynikają z wykorzystania diodowych źródeł światła, są obok walorów dekoracyjnych podstawowym atutem w ich stosowaniu. Przedstawiona tutaj realizacja łączy te cechy, a z uwagi na fakt, że już na etapie wykańczania salonu przewidziano ten rodzaj oświetlenia dlatego całość robi tak dobre wrażenie.Na obwodzie salonu, w technice obniżonego sufitu, wzdłuż wszystkich jego ścian powstał klasyczny uskok, gzyms. W jego dolnej części przyklejono listwę dekoracyjną, która skutecznie zasłoniła białe listwy diodowe.Z kolei właściwy montaż elektryczny tej instalacji i dobór optymalnych listew pozwolił na przekształcenie typowego światła dekoracyjnego na w pełni akceptowalne światło użytkowe. Niewątpliwym atutem tego rozwiązania jest niski pobór mocy TYLKO 98 Wat co w połączeniu z dyskretnością naszych listew diodowych daje w całości satysfakcjonujący efekt.

OŚWIETLENIE RGB - SYPIALNIANE BARWY

Przykład ten jest klasycznym połączeniem diodowej barwy białej ze zmiennokolorowym oświetleniem RGB zastosowanym w jednym pomieszczeniu. W tej realizacji wybór padł na sypialnie. I nie była to kwestia przypadku, lecz świadoma decyzja rodziców małego dziecka, któremu w ten sposób dostarczono dodatkowych wrażeń wzrokowych. Jak zwykle o intensywności światła i bieżącej kolorystyce sypialni decyduje użytkownik pilota IR. W ten prosty sposób steruję on poprzez sterownik pracą wysokowydajnych listew RGB L8-RGB-IS zamontowanych pionowo i schowanych za „gzymsikiem” ściennym.

 

 

 

 

 

Oświetlenie RGB dobrze współgra z częścią podświetlonej na biało półki szklanej. Takie rozwiązanie pozwoliło tej półce pełnić podwójną rolę parapetu oraz dyskretnej lampy diodowej o mocy 9W opartej o energooszczędne listwy serii LCWW18. Podany na wstępie tego przykładu, pobór mocy w przedziale 9 – 21 W dotyczy łącznego zużycia energii elektrycznej prezentowanej półki wraz oświetleniem RGB. Ta różnorodność zależy od tego czy oświecona została tylko biała półka, czy wraz z nią świeci pełną mocą dekoracja RGB.

 

 

OŚWIETLENIE SUFITOWE – SALON. SOSNOWIEC

Listwy LED umieszczone pod takim kątem świecenia, że linia intensywnego światła odbitego na ścianie tworzy z podwieszonym sufitem spójną całość.Akcentujemy ten element, gdyż częsta nieświadomość innych montażystów psuje zamierzony efekt dekoratorów oświetlenia sufitowego. W tym oświetleniu LED zastosowano dodatkowy sterownik PWM – ściemniacz oświetlenia LED – który za pomocą pilota pozwala uzyskać i zapamiętać dowolne natężenie światła.Wysoka sprawność energetyczna tego oświetlenia LED powoduje, że całe oświetlenie sufitowe o długości 15 metrów zużywa tylko do 58 Watów.

OŚWIETLENIE LED NAD KOMINKIEM. KATOWICE

Ta instalacja jest najlepszym przykładem jak minimalnym kosztem można udekorować salon bogactwem barw. Sposób instalacji był prosty: na szczycie owalnej, kominkowej fasady, ok. 35 cm od sufitu umieszczonych zostało 5 połówek listew L4-RGB-IS. Przy pomocy pilota oraz małego sterownika Mini-PCB mamy możliwość regulowania intensywnością i bogactwem kolorów jak również sposobem i szybkością ich zmian. W najbliższym czasie ta prezentacja zmieni swoją postać.

 

 

 

 

 

Różnorodność barw nie tylko upiększa kominek, lecz także w znaczącym stopniu buduje klimat całego salonu.

SALON – OŚWIETLENIE PODWIESZONEGO SUFITU

We współcześnie podświetlanych salonach bardzo częstym motywem jest oświetlenie konturowe podwieszanych sufitów. Światło, które w ten sposób rozświetla sufit nadaje pomieszczeniu plastyczny i niestandardowy wymiar. Dodatkowo, jeżeli to oświetlenie pozwala na swobodną zmianę kolorów, to wyraźnie wzrasta atrakcyjność takich pomieszczeń.

 

 

 

 

 

W tym przypadku owalny kształt podświetlonego sufitu ma całe 7 metrów długości. W naszej instalacji tradycyjnie już zastosowano listwy diodowe L8-RGB-IS, które w połączeniu ze sterownikiem Mini-PCB oraz pilotem IR uniwersalnym pozwalają na kompletną regulację intensywności i różnorodności wszystkich kolorów.Oświetlenie diodowymi modułami RGB okazało się dla inwestorów trafioną decyzją. Ich pierwotnym pomysłem było wypełnić szczelinę sufitową wężem świetlnym, jednakże ilość światła jaką z niego uzyskali nie spełniła pokładanych nadziei. Mała próba z naszymi modułami pozwoliła na jednoznaczną decyzję ich zastosowania w roli oświetlenia zasadniczego.

SALON – OŚWIETLENIE ALTERNATYWNE. JAWORZNO

W tym przypadku mamy do czynienia z klasycznym przykładem alternatywnego – bo zastępującego lampy – oświetlenia salonu. Efekt ten został uzyskany dzięki montażowi diodowych listew RGB L8-RGB-IS na odcinku 5,5 metra. Inwestor już na etapie remontu uwzględnił ten rodzaj oświetlenia dekoracyjnego, który po instalacji okazał się jego oświetleniem zasadniczym. Podobnie jak w powyższym przypadku przy pomocy pilota IR uniwersalnego oraz sterownika Mini-PCB mamy swobodną możliwość ustawiania natężenia światła, kolorów i sposobu ich zmian. Podany przedział zużycia energii elektrycznej dotyczy zawsze pełnej mocy, a różnica wynika z wybranego koloru.Z płyt kartonowo-gipsowych wykonano wewnętrzną ściankę w oddaleniu ok. 15 cm od ściany zasadniczej. Pozwoliło to schować a jednocześnie wyeksponować świecące moduły LED.

 

 

 

 

 

Prezentowane zdjęcia mają za zadanie eksponować kolorystykę i bogactwo barw. Nie oddają zatem rzetelnie poziomu doświetlenia salonu. Pragniemy zatem przekazać odczucia użytkowników, iż ilość uzyskanego światła nie sprzyja czytaniu, lecz doskonale nadaje się na codzienne użycie.

SALON – OŚWIETLENIE LED – NEOWITRAŻ

Pragniemy w tym miejscu zaintrygować Państwa jak ciekawym i atrakcyjnym dla salonowych wnętrz może być połączenie oświetlenia LED z neowitrażem.

 

 

STOLIK KAWOWY – OŚWIETLENIE LED RGB

Solidna konstrukcja, uniwersalny, elegancki design to podstawa. Zwyczajny stolik pozwoli na nadanie niepowtarzalnego charakteru pomieszczeniu, dzięki zastosowaniu światła LED RGB (wielokolorowego). Spokojna zieleń? Ciepły pomarańcz? Wszystko w zasięgu.

 

 

 

CEGLANA ŚCIANA – MIKOŁÓW

Coraz popularniejszym pomysłem jest zgrabne łączenie nowoczesnego stylu budownictwa z klasycznym. Efektem, przy dołączeniu do zestawu oświetlenia LED może być atrakcyjna dla oka ściana ułożona z czerwonej cegły, gdzie światło wyciąga naturalne nierówności dodając jej jednocześnie głębi i charakteru.

 

 

OŚWIETLENIE LED TELEWIZORA – KATOWICE

Oświetlenie LED umieszczone za telewizorem w salonie łączy ze sobą cechy użyteczności jak i estetyki. Pozwala zredukować zmęczenie oczu poprzez zapewnienie źródła światła innego niż te, emitowane przez telewizor, nie psuje też klimatu pomieszczenia, nie rozświetlając go zbytnio. Z pomocą popularnych taśm w kolorze białym, ciepłym uzyskamy przyjemne dla oka światło, możemy też skorzystać z oświetlenia wielokolorowego RGB, co uatrakcyjni zestaw o możliwość nadania pomieszczeniu pożądanego charakteru. Niedrogo i skutecznie.

 

 

OŚWIETLENIE LED – WNĘKI SUFITOWE I ŚCIENNE

Bardzo popularnym sposobem aranżacji wnętrz przy użyciu oświetlenia LED, jednocześnie tanim i prostym w wykonaniu jest rozświetlanie wnęk opartych o płyty G-K. Najczęściej poprzez obniżenie sufitu lub jego części, czy też wysunięcie ścian pomieszczenia.Poza nowoczesnym designem, jakiego nabiera rozświetlane pomieszczenie zyskujemy dodatkowo źródło światła, które z powodzeniem zastąpi dotychczas używane rozwiązania, dając jasność na poziomie komfortowym dla codziennego użytkowania. W połączeniu z sterownikami możemy w pełni swobodnie kontrolować intensywność jak i barwę światła w przypadku użycia diod RGB.

 

 

 

KUCHNIA – OŚWIETLENIE BLATÓW ORAZ DEKORACJA

Przedstawiona tutaj instalacja jest udaną propozycją połączenia oświetlenia użnia profili LED w dużym oddaleniu od ściany. Podwieszone pod szafkami (wręcz na ich krawędzi) nie oślepiają naszych oczu a doskonale oświetlają cały blat wraz z przestrzenią roboczą. I właśnie ten sposób montażu przesądza o ich atrakcyjności.Z kolei do części dekoracyjnej zaliczamy podświetlenie dolnych szafek kuchennych światłem diodowym RGB pozwalającym na swobodną zmianę barw. W instalacji tej inwestor za pomocą pilota ma całkowitą swobodę regulowania tego światła poprzez: włącz, wyłącz, regulację barwy i intensywności, sposobów zmiany kolorów i ich szybkości, wybór barw pastelowych itp. Wszędzie tam gdzie kuchnia nie jest zamkniętym, oddzielnym pomieszczeniem lecz stanowi integralną część salonu rozwiązanie to cieszy się coraz większym powodzeniem.W realizacji tej nad blatami o długości 160 cm zostały użyte silne moduły diodowe LISTWA/WHITE-WW w kolorze białym ciepłym zabudowane w aluminiowych profilach. Z kolei pod szafkami, także w aluminiowych profilach, zostały zamontowane LISTWY/RGB-L8, które przy niewielkim poborze prądu oraz z pomocą sterownika i pilota uniwersalnego pozwalają na swobodne i kolorystyczne aranżacje świetlne.

KUCHNIA - OŚWIETLENIE BLATÓW

W oświetleniu użytkowym prym wiodą podświetlenia wszelkiego rodzaju ciemnych powierzchni. Najlepszym przykładem jest demonstrowane tutaj doświetlenie blatów kuchennych, które po wstępnym okresie eksploatacji okazały się zbyt ciemne. Warto zaznaczyć, że siła światła, sposób,  i kształt zastosowanych do podświetlenia profili zadecydował o jego atrakcyjności i dyskretnym charakterze.Prezentowane na fotografiach bardzo silne, białe światło diodowe o ciepłej temperaturze barwowej, ma łączną długość 2 metrów bieżących. Zastosowane tutaj zostały listwy diodowe LC10/30WW, schowane w aluminiowych profilach. Całość jest zasilona bezpiecznym napięciem 24V i zużywa tylko 10 W energii elektrycznej.

OŚWIETLENIE KUCHNI – PODŚWIETLENIE KUCHENNEJ „WYSPY”

Dominująca biel wykończonej kuchni zachęciła inwestorów do wprowadzenia dyskretnego podświetlenia RGB w centralnej części kuchni. Taśmy LED RGB zamontowane w cokole wokół wyspy wydobyły z niej ciekawy akcent kolorystyczny (szczególnie ciekawy wieczorem i w nocy). Dzięki montażowi tych taśm RGB, wyspa znajdująca się w samym środku kuchni stała się sercem pomieszczenia i „ożywia” całe wnętrze.Ponadto, biel kafli podłogowych z połyskiem odbija i zabarwia podłogę tym światłem a przez to ociepla całe otoczenie. Oświetlenie kuchni w tym zakresie jest sterowane za pomocą wygodnego pilota na podczerwień. Możemy przez to wpływać na kolorystykę kuchni i dopasowywać ją do rodzaju potraw jakie w danej chwili ją opuszczają ????

 

 


 

OŚWIETLENIE KUCHNI - BLATY CZ.II

Bez względu na wystrój kuchni, kolorystykę szafek i blatów dodatkowa ilość światła dobrana odcieniem barwowym do otoczenia, zawsze podnosi walory użytkowe.W tym przypadku zastosowano biały, ciepły kolor, który najlepiej współgra z kolorem szafek. Podświetlenie składa się z jednego 140 cm odcinka modułów zabudowanych w klasycznym profilu aluminiowym. Cała instalacja doświetla blat kuchenny przy użyciu energii elektrycznej nie przekraczającej 8 W.

 

Galeria