Oświetlenie LED półek i szaf

Styl i funkcjonalność niskim kosztem

szafki 

Podświetlenie półki - diody RGB

Przedstawiona przez nas realizacja jest tylko jedną z setek możliwych aranżacji jakie można uzyskać przy umiejętnym zestawieniu szklanych półek i kolorystycznie zmieniającego się diodowego oświetlenia RGB. W tym przypadku inwestor pragnął podświetlić szklaną 80 centymetrową półkę pod telewizorem silnym światłem schowanym w drewnianej oprawie. Spośród wielu dostępnych na rynku rozwiązań, tylko nasze moduły spełniły te oczekiwania zapewniając dodatkowo bogatsze w funkcje sterowanie.

W realizacji użyte zostały diodowe listwy RGB L8-RGB-IS (zmienno kolorowe) co w połączeniu z naszym małym sterownikiem Mini-PCB, współpracą z pilotem IR uniwersalnym i zasilaczem wtyczkowym pozwala na swobodny wybór kolorów, intensywności i zmian oświetlenia w czasie.

 Kod: DR-001

Szafa / garderoba - Katowice

Od niedawna możemy zetknąć sie z niestandardowo umieszczonym oświetleniem LED wewnątrz mebli. Poniższe ilustracje są na to doskonałym przykładem gdzie oświetlenie użytkowe zostało umiejscowione wewnątrz szafy zamknięte w estetycznych aluminiowych profilach dając tym samym ponadprzeciętny efekt końcowy.

W garderobie zamontowane zostały listwy LED produkcji UE o długiej żywotności co jest dużym atutem z racji utrudnionego dostępu do źródeł światła. Listwy te dostępne są w wariancie RGB, ale w tym przypadku zostało zamontowane tradycyjne, białe światło. Do mocnych stron tego rozwiązania można zaliczyć niskie zużycie energii elektrycznej bez strat w jasności świecenia, oraz dłuższą żywotność w stosunku do standardowych źródeł światła.

Kod: DR-002

Podświetlenie wnęki ściennej

W tym przypadku mamy przykład klasycznego połączenia elementu dekoracji z funkcjonalnością. Inwestor podczas remontu stworzył wnękę ścienną. Jej odpowiednie podświetlenie miało oprócz aspektu dekoracyjnego pełnić rolę komunikacyjnego oświetlenia. Aby wnęka "świeciła" należało wzdłuż jej wewnętrznej krawędzi zainstalować równomierne i dyskretne źródło ciepłego, białego światła. Wykorzystano w tym celu energooszczędne listwy diodowe LCWW18 zabudowane w profilu aluminiowym o opływowym kształcie. Całość poprzez wyłącznik podłączona jest do zasilacza ze sterowaniem intensywnością mocy światła.  Ta ostatnia cecha pozwoliła wyregulować poziom światła zgodnie z potrzebami domowników tzn. stanowić dekorację świetlną oraz za sprawą TYLKO 2-watowego poboru mocy służyć jako całonocne oświetlenie komunikacyjne.  
    

 Kod: DR-003

Podświetlenie garderoby - szuflady + góra

OswLED-SzafaRegal01G_0855Wiele osób nie zdaje sobie sprawy jak mało potrzeba aby ożywić i doświetlić wnętrza własnych mebli. Obecnie, coraz popularniejsze oświetlenie LED znakomicie nadaje się do tego celu. Na zdjęciu przedstawiamy szafę, która właśnie dzięki temu oświetleniu zyskała na  estetyce, elegancji i funkcjonalności. W górnej części lampy LED umieszczone zostały w taki sposób żeby rozświetlać przestrzeń i jednocześnie nie oślepiać oczu. Z kolei w dolnej części szafy tylko jednym fragmentem taśmy diodowej zostały podświetlone wszystkie szuflady. Dzieje się tak dlatego, że wysuwając po jednej szufladzie światło zawsze będzie nad nią świeciło.

Kod: DR-004

Uwaga tylko TERAZ ! Jeżeli mają Państwo kąt, wnękę, miejsce czy pomieszczenie gdzie nasze oświetlenie może nadać im zmysłowy wymiar, to prosimy o przysłanie szkicu lub cyfrowych fotografii a my je przeanalizujemy i BEZPŁATNIE w formie kosztorysu odeślemy Państwu nasze propozycje.